Wynikiem 1:3 zakończył się pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu UEFA. Manchester City przegrał z Hamburgerem SV. Rewanż w Anglii odbędzie się za tydzień.

Bohaterem meczu był Piotr Trochowski (Hamburger). Z niemieckim pomocnikiem polskiego pochodzenia nie radzili sobie obrońcy Manchesteru. Trochowski miał udział przy wszystkich trzech bramkach strzelonych przez Hamburger. Zaliczył dwie asysty, a do tego w 63. minucie okazał się pewnym egzekutorem "jedenastki".

0:1 - Podanie z głębi pola wykorzystał Stephen Ireland. Trafił dokładnie w prawy, dolny róg bramki pilnowanej przez Givena. Gol padł w 29. sekundzie meczu.

1:1 - Joris Mathijsen wyskoczył do centry z rzutu rożnego wykonywanego przez Trochowskiego i ładnym strzałem głową z około ośmiu metrów wpakował piłkę do siatki.

2:1 - Piotr Trochowski bez problemu wykorzystał rzut karny.

3:1 - Trochowski ograł na prawym skrzydle Richardsa i posłał płaską piłkę w pole karne. Akcję wykończył Jose Paolo Guerrero, który wszedł na boisko ledwie osiem minut wcześniej

Hamburger: Rost - Mathijsen, Jansen, Benjamin, Gravgaard - Jarolim, Trochowski, Pitroipa, Aogo - Petrić, Olić (71. Guerrero).

Manchester: Given - Richards, Onuoha, Dunne, Bridge (46. Garrido), Zabaleta, Ireland, Wright-Phillips (83. Fernandes) - Robinho, Sturride (62. Benjani), Bellamy.