Carlo Ancelotti został nowym trenerem Evertonu - oficjalną informację przekazał sam klub. Szkoleniowiec, który zaledwie 10 dni temu rozstał się z włoskim Napoli, podpisał z angielską drużyną 4,5-letni kontrakt.

Na ławce trenerskiej Evertonu Włoch zastąpi zwolnionego niedawno Portugalczyka Marco Silvę, który pożegnał się z posadą po porażce 2:5 z "The Reds" w derbach Liverpoolu.

"To wielki klub z bogatą historią i fanami pełnymi pasji. Właściciel i zarząd mają jasną wizję tego, jak zapewnić sukces i trofea" - mówi o Evertonie Ancelotti, cytowany w oświadczeniu swego nowego klubu.

Szkoleniowiec, który dwukrotnie wygrywał Ligę Mistrzów z drużyną AC Milan i raz z Realem Madryt, opuścił swój poprzedni zespół - Napoli - po konflikcie z prezydentem klubu Aurelio di Laurentisem.

Praca w Evertonie z pewnością będzie dla Ancelottiego nie lada wyzwaniem. W tej chwili klub dzielą od strefy spadkowej zaledwie 3 punkty.

Powrót do Premier League

Everton nie będzie pierwszą angielską drużyną w karierze Ancelottiego. 60-letni Włoch prowadził już wcześniej ekipę Chelsea, z którą odniósł sukcesy już w pierwszym sezonie (2009-10) przy Stamford Bridge: sięgnął wówczas po mistrzostwo Anglii i puchar FA Cup. Po kolejnym - nieudanym - sezonie został jednak zwolniony.

W sumie Ancelotti zdobywał tytuły mistrzowskie w czterech różnych ligach: oprócz tego wywalczonego z Chelsea sięgnął po tytuł również we Włoszech z AC Milan, we Francji z Paris Saint-Germain i w Niemczech z Bayernem Monachium.

Pierwszym spotkaniem Evertonu pod wodzą Carlo Ancelottiego będzie ligowy pojedynek z Burnley w drugim dniu świąt.


Autor: Konrad Mzyk