Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium w meczu niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z SC Freiburg (3:1). Było to jego trafienie numer 221 w tych rozgrywkach. Tym samym kapitan reprezentacji Polski zajmuje samodzielnie trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów, które wcześniej dzielił z Juppem Heynckesem.

Robert Lewandowski /ARMANDO BABANI /PAP/EPA

Kapitan reprezentacji Polski dał gościom prowadzenie w 16. minucie, wykorzystując dośrodkowanie z lewego skrzydła Alphonso Daviesa. Wykończenie było bezbłędne, ale to jednak akcja 19-letniego Kanadyjczyka bardziej przykuła uwagę - Davies miał piłkę na wysokości linii pola karnego Bayernu, jeszcze na swojej połowie rozegrał ją z jednym z partnerów, a potem z ogromną szybkością przebiegł całe boisko i podał celnie do Polaka.

Wyrównanie we Fryburgu padło w 59. minucie, kiedy strzałem z niewielkiej odległości gola uzyskał Vincenzo Grifo. Jednak w doliczonym czasie drugiej połowy debiutujący w Bundeslidze Holender Joshua Zirkzee dał Bayernowi wygraną po podaniu Serge'a Gnabry'ego. 18-letni napastnik na boisku pojawił się kilkadziesiąt sekund wcześniej.

To podcięło gospodarzom skrzydła, a chwilę później "dobił" ich Gnabry. Jego strzał z linii pola karnego obronił jeszcze bramkarz Mark Flekken, ale przy dobitce Holender nie miał już szans.