Brytyjczyk Chris Froome z ekipy Sky zwyciężył w zakończonym w Madrycie wyścigu Vuelta a Espana. W niedzielę po raz ostatni startował słynny hiszpański kolarz Alberto Contador (Trek). W klasyfikacji generalnej zajął piąte miejsce.

Brytyjczyk Chris Froome zwycięzcą wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana /JAVIER LIZON /PAP/EPA

Ostatni odcinek wygrał po finiszu z peletonu Włoch Matteo Trentin (Quick Step), odnosząc czwarte etapowe zwycięstwo.

Froome jest trzecim w historii zawodnikiem, który w jednym roku wygrał ten wyścig oraz Tour de France. Wcześniej taki dublet osiągnęli dwaj Francuzi - Jacques Anquetil (1963) oraz Bernard Hinault (1978).

Brytyjczyk triumfował zdecydowanie, wyprzedzając o 2:15 Włocha Vincenzo Nibalego (Bahrain-Merida) oraz o 2:51 Rosjanina Ilnura Zakarina (Katiusza). Contadorowi do podium zabrakło 20 sekund.