Już w piątek polscy piłkarze lecą do Belfastu na mecz z Irlandią Północną w eliminacjach do mistrzostw świata. Na razie kadrowicze trenują we Wronkach i wszyscy zapewniają, że w sobotę zagrają o zwycięstwo.

W środę na porannym treningu pojawili się wszyscy kadrowicze. Także ci, którzy walczą z lekkimi urazami - Bosacki, Jeleń czy Błaszczykowski: Nic tam się nie dzieje z tymi żebrami. Wiadomo, że żebra to jest taka część ciała, która stwarza problemy, bo cały czas są w ruchu podczas oddychania. Od czasu do czasu odczuwa się ból - mówi pomocnik. Podczas meczu adrenalina pozwoli mi o nim zapomnieć - dodaje.

Leo Beenhakker ma jednak inne zmartwienie. Kim zastąpić Pawła Brożka, któremu kontuzja nie pozwoliła przyjechać na zgrupowanie. Wszyscy napastnicy, którzy są, są godni, by go zastąpić - mówi Mariusz Lewandowski.

Gorzej z boiskiem w Belfaście, bo tego zastąpić się nie da, a wszyscy zgodnie przyznają, że murawa na Windsor Park jest w fatalnym stanie. Ale to przeszkoda dla nas taka sama, jak i dla rywali.