Polscy piłkarze wygrali 3:1 z reprezentacją Włoch! Bramki dla biało-czerwonych zdobyli: Jacek Bąk, Tomasz Kłos i Jacek Krzynówek; dla Włochów - Antonio Cassano. Tradycji stało się więc zadość: Włosi po raz kolejny nie wygrali w Polsce.

Jak jeszcze przed meczem zapewniał trener Włochów Giovanni Trappatoni w zwycięstwie miała nie przeszkodzić im nawet niska temperatura panująca w Polsce: Większość graczy jest z Turynu i Mediolanu, a tam czasami jest chłodniej.

Temperatura nie przeszkadzała więc Włochom, szkodzili im za to - i to bardzo - polscy piłkarze. W pierwszej połowie gole strzelili: Bąk w 6. min. i Kłos w 17. Po bramce Antonio Cassano (18. min.) nadzieje Włochów odżyły, ale złudzeń pozbawił ich Jacek Krzynówek (83. min), .

Składy

Więcej o meczu na sport.interia.pl

Mecz poprzedziła minuta ciszy - w ten sposób uczczono pamięć podpułkownika Hieronima Kupczyka oraz włoskich karabinierów, którzy zginęli dzisiaj w Iraku.