Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował, że obowiązujący do końca marca kontrakt z trenerem Patrykiem Romblem nie zostanie przedłużony. "Taka decyzja zapadła po głębokiej analizie dotychczasowej pracy trenera, konsultacjach z Zarządem i Radą Trenerów ZPRP oraz po rozmowie z trenerem kadry narodowej mężczyzn" - wyjaśniono. Na razie nie wiadomo, kiedy możemy poznać nazwisko nowego trenera polskich szczypiornistów.

Dziękuję prezesowi ZPRP za zaufanie i możliwość pracy z reprezentacją. Prowadzenie drużyny narodowej było dla mnie ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem - powiedział Patryk Rombel, cytowany na stronie ZPRP. Wierzę, że jako trener nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa i w przyszłości podejmę nowe wyzwania, także te służące rozwojowi polskiej piłki ręcznej. Dziękuję także, wszystkim członkom sztabu za ogromne zaangażowanie i wkład pracy w osiągnięty poziom reprezentacji i za drogę, którą wspólnie przebyliśmy wprowadzając zespół na poziom imprez mistrzowskich. Dziękuję również zawodnikom za ich ambicję, pracę i wsparcie, które otrzymałem w trakcie całego okresu mojej pracy - dodał. 

W rozmowie z PAP prezes ZPRP Henryk Szczepański podał, że choć umowa z trenerem Romblem wygasa z końcem marca, to nie poprowadzi już on drużyny narodowej w kwalifikacjach Euro 2024. Mecze z Francją odbędą się 8 marca w Gdańsku i trzy dni później w Aix-en-Provence. Później Biało-Czerwonych czekają jeszcze spotkania na wyjeździe z Włochami i u siebie z Łotwą (odpowiednio 26 i 30 kwietnia). Niewykluczone, że w tych spotkaniach zespołem pokieruje dotychczasowy asystent Rombla - Bartosz Jurecki.

Jak dowiedziała się PAP, trener Rombel do 6 lutego nie przedłożył Radzie Trenerów sprawozdania z występu w mistrzostwach świata, które niedawno zakończyły się w Polsce i Szwecji. Sztab szkoleniowy i zawodnicy przed mistrzostwami podkreślali, że celem zespołu jest awans do ćwierćfinału i wywalczenie miejsca w kwalifikacjach olimpijskich. 15. miejsce w turnieju oznacza, że nie zostały spełnione te założenia.