FC Barcelona sensacyjnie przegrała z Osasuną Pampeluną 2:3 w meczu 23. kolejki La Liga. "Droga Realu po mistrzostwo Hiszpanii coraz krótsza. Liga coraz bardziej na biało" - napisała po spotkaniu "Marca". Jeśli Real Madryt wygra z Levante będzie miał nad już 10 punktów przewagi nad "Dumą Katalonii".

Spotkanie od samego początku dobrze układało się dla gospodarzy. Osasuna już po 22 minutach gry prowadziła 2:0. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Serb Dejan Lekic. Barcelona za odrabianie strat wzięła się po przerwie - w 51 minucie do siatki trafił Alexis Sanchez. Pięć minut później nadzieje Katalończyków rozwiał jednak Raul Garcia, podwyższając na 3:1.

Rozmiary porażki faworyta zmniejszył w 73. minucie 20-letni rezerwowy Cristian Tello, któremu asystował inny wprowadzony z ławki piłkarz Cecs Fabregas. To druga porażka Barcelony w tym sezonie - w listopadzie Katalończycy przegrali z Getafe.

Pod sporą presją mecz z Levante rozegrają piłkarze Realu Madryt. Zwycięstwo pozwoli im zwiększyć przewagę nad Barceloną, co znacznie przybliży ich do mistrzowskiego tytułu.