Kapitan piłkarskiej reprezentacji Rosji Andriej Arszawin zdradził na swojej oficjalnej stronie internetowej, że nowym selekcjonerem kadry został Fabio Capello. Włoch był na rozmowach w Moskwie w czwartek. Podobno zakończyły się sukcesem.

Rosja ma nowego trenera reprezentacji. Nazywa się Fabio Capello. Życzymy mu wielu sukcesów na nowym stanowisku - napisał Arszawin na swojej stronie internetowej. Rosyjskie media nie mają wątpliwości, że faktycznie może wiedzieć, jak potoczyły się rozmowy z Capello, bo 31-letni piłkarz uważany jest za najbardziej wpływowego gracza w kraju.

Tymczasem w oficjalnym oświadczeniu rosyjskiej federacji można jedynie przeczytać, że rozmowy będą kontynuowane w przyszłym tygodniu. 66-letni Capello prawdopodobnie we wtorek znowu przyleci do Moskwy.

W stawce 13 nazwisk

Informacje o tym, że Rosjanie są zainteresowani zatrudnieniem Włocha, pojawiły się jeszcze w czasie Euro 2012. Na oficjalnej liście kandydatów na trenera "Sbornej" pojawiło się jednak jeszcze 12 nazwisk - wśród nich choćby niedawny trener Barcelony Josep Guardiola, Włoch Marcello Lippi czy zwolniony niedawno z Tottenhamu Hotspur Anglik Harry Redknapp.

Nowy selekcjoner reprezentacji Rosji zastąpi na stanowisku Holendra Dicka Advocaata, który jeszcze przed mistrzostwami Europy zapowiedział, że po imprezie pożegna się ze "Sborną". Podpisał nawet kontrakt z PSV Eindhoven.

Rosjanie rozstali się z nim jednak bez żalu, bo na Euro reprezentacja zawiodła na całej linii. Zespół, typowany przed mistrzostwami na "czarnego konia" turnieju, odpadł z niego już po fazie grupowej.