Arsenal Londyn upomniał Wojciecha Szczęsnego za obraźliwy gest, jaki pokazał w czasie meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Polski bramkarz opuścił boisko za czerwoną kartkę. Wchodząc do tunelu, wykonał obraźliwy ruch ręką.

Liga Mistrzów: ​Wulgarny gest Wojciecha Szczęsnego. Polak zostanie ukarany?

Wojciech Szczęsny wykonał obsceniczny gest, gdy schodził do szatni, wyrzucony z boiska za czerwoną kartkę w meczu Arsenalu Londyn z Bayernem Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zespół reprezentanta Polski przegrał 0:2. Szczęsny nie tylko nie zagra w rewanżu, ale może zostać też za swoje... czytaj więcej

Szczęsny sfaulował Holendra Arjena Robbena w polu karnym. Gdyby tego nie zrobił, rywal pobiegłby z piłką na pustą bramkę, dlatego sędzia Nicola Rizzoli z Włoch usunął go z placu gry. Między słupkami stanął drugi polski golkiper Łukasz Fabiański.

Schodząc z boiska, Szczęsny dał wyraz swojej frustracji. Nie zgadzamy się na to. Gest wynikał z emocji, ale jesteśmy profesjonalistami i musimy się nauczyć kontroli nad reakcjami. To dotyczy również Wojciecha - powiedział menedżer "Kanonierów" Francuz Arsene Wenger.

Zobacz nagranie, na którym widać wulgarny gest Wojciecha Szczęsnego!

Na razie nie wiadomo, jaką wewnętrzną karę klub nałoży na Polaka. Głosu w tej sprawie nie zabrała natomiast jeszcze UEFA. Możliwe, że wszczęte zostanie postępowanie dyscyplinarne.

(MRod)