Wojciech Szczęsny wykonał obsceniczny gest, gdy schodził do szatni, wyrzucony z boiska za czerwoną kartkę w meczu Arsenalu Londyn z Bayernem Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zespół reprezentanta Polski przegrał 0:2. Szczęsny nie tylko nie zagra w rewanżu, ale może zostać też za swoje zachowanie dodatkowo ukarany przez UEFA.

Polak bardzo dobrze rozpoczął spotkanie na Emirates Stadium i już w pierwszych minutach uchronił swój zespół od utraty gola, efektownie broniąc strzał Toniego Kroosa. W 37. minucie został jednak wyrzucony z boiska. W sytuacji sam na sam sfaulował skrzydłowego Bayernu Arjena Robbena. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał mu czerwoną kartkę. Podyktował także rzut karny.

Do wejścia na boisko szybko przygotował się Łukasz Fabiański. Schodząc z boiska, niezadowolony Szczęsny życzył mu powodzenia. Kierując się do tunelu prowadzącego do szatni, wykonał natomiast wulgarny gest. Nagranie pokazujące ten moment szybko trafiło do internetu.

Wiadomo już, że z powodu czerwonej kartki Polak nie zagra w meczu rewanżowym w Monachium. Jeśli jego zachowanie zostało odnotowane w pomeczowym raporcie, może zostać dodatkowo ukarany przez UEFA.

Zobacz nagranie, na którym widać wulgarny gest Wojciecha Szczęsnego! Do kogo go skierował?

Fabiański dwa razy wyciągał piłkę z siatki

Jedenastkę po zejściu Szczęsnego z boiska zmarnował David Alaba, który trafił w słupek. Wcześniej rzut karny dla Arsenalu zmarnował także Mesut Oezil. Oba gole dla Bayernu padły natomiast po przerwie. W 54. minucie piękną bramkę zdobył Toni Kroos, a w 88. minucie wynik ustalił rezerwowy Thomas Mueller. Przy obu golach asysty zaliczył Philipp Lahm.

W drugim wczorajszym spotkaniu Atletico Madryt pokonało AC Milan 1:0.