„Decyzja związku sprawiła mi ogromną radość. Jestem z niej bardzo zadowolony, ale jeszcze niczego nie podpisałem. Zrobię to dopiero w piątek" - powiedział Stephane Antiga, nowy selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski. „To mój ostatni sezon w roli zawodnika” – dodał.

Zawsze chciałem być trenerem, ale nie wiedziałem, kiedy rozpocznę pracę szkoleniową. Wszystko zależało od tego, kiedy zakończę karierę. Każdy kolejny rok był sportowo udany, więc ten koniec gry odsuwał się w czasie. Teraz od tej decyzji już jednak nie ucieknę - przyznał 37-letni Antiga. Dodał, że pierwszy raz zaproponowano mu objęcie stanowiska trenera zaledwie 3 tygodnie temu. Wszystko stało się bardzo szybko - stwierdził.

Zdaniem Antigi jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o składzie reprezentacji Polski na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Każdy zawodnik ma w tej chwili takie same szanse na grę w reprezentacji. Dotyczy to również Mariusza. Zobaczymy, czy będzie chciał grać w kadrze i jak będzie się prezentował w czasie całego sezonu - ocenił Francuz.