Anita Włodarczyk wygrała plebiscyt RMF FM i Interia.pl na Sportowca Sierpnia. Nasza młociarka zdeklasowała konkurencję zdobywając ponad 49 procent Waszych głosów. Na podium w tym miesiącu znaleźli się też Rafał Majka, na którego głosowało 26 procent naszych Internautów oraz Joanna Jóźwik.

Wydarzenie numer jeden to rekord świata, który nasza młociarka ustanowiła na mityngu w Berlinie. Teraz najdalszy rzut w historii to 79,58 metra. Także w sierpniu Polka zdobyła złoto mistrzostw Europy. Wtedy ustanowiła rekord Polski, który zdążył już przejść do historii. Teraz przed Włodarczyk kolejne marzenie do spełnienia - rzut powyżej 80 metrów.

Już po mistrzostwach Europy w Zurychu można było się spodziewać, że Włodarczyk będzie główną faworytką do zwycięstwa w naszym plebiscycie. Pani Anita zdobyła tam złoty medal i ustanowiła nowy rekord Polski. Wszyscy widzieliśmy, że była w świetnej formie i że jeszcze lepszy rezultat jest tylko kwestią czasu. I rzeczywiście - pod koniec miesiąca na mitingu w Berlinie Włodarczyk rzuciła młotem na 79,58 metrów i ustanowiła nowy rekord świata! Po raz kolejny nasza mistrzyni rzucała w rękawiczce należącej kiedyś do Kamili Skolimowskiej...

Warto dodać, że to kolejny wielki sukces skromnej młociarki - Włodarczyk ma na swoim koncie między innymi srebrny medal igrzysk w Londynie oraz złote medale mistrzostw świata i Europy. Jak co miesiąc, to Wy zadecydowaliście o tym, kto był najlepszym sportowcem minionego miesiąca. Tradycyjnie poprosiliśmy Was też o uzasadnienie swojego wyboru. Tym razem najbardziej przypadło nam do gustu uzasadnienie pani Jolanty z Wolsztyna, która napisała: "Kobieta zawsze trafia w najczulszy punkt..."

Do Pani Jolanty już wkrótce wyślemy specjalną paczkę, w której znajdą się gadżety przekazane przez Anitę Włodarczyk oraz Radio RMF FM.