Lider światowego rankingu tenisistów Novak Djokovic wziął udział w akcji charytatywnej organizowanej w Australii. W półminutowym klipie Serb wcielił się w najlepszych zawodników tej dyscypliny w historii. Przy okazji wykazał się humorem i dystansem...do tenisa.

Djokovic przeistacza się w ekspresyjnego Amerykanina Johna McEnroe, długowłosego Szweda Bjoerna Borga i Australijczyka Pata Casha, który na kort zawsze wychodził w charakterystycznej kolorowej opasce na głowie.

ZOBACZ, JAK SERB "URATOWAŁ" NASTOLATKA PRZED DESZCZEM

Serb, który jest w drodze do Australii, gdzie 18 stycznia rozpocznie się w Melbourne pierwszy w tym roku turniej wielkoszlemowy, w sobotę wygrał w Dausze z numerem dwa rankingu Rafaelem Nadalem w finale turnieju ATP.

Był to jego szósty z rzędu triumf w turnieju tej rangi i 60. w karierze. Jest pod tym względem dziewiąty w klasyfikacji wszech czasów, ex aequo z Amerykaninem Andre Agassim.

Serbski tenisista od lat angażuje się w akcje charytatywne. Ma też własną fundację, która pomaga dzieciom, szczególnie w jego rodzinnym kraju.

(ug)