Janne Ahonen wraca na skocznię. Fiński narciarz, który na początku czerwca przeszedł zabieg artroskopii kolana, w niedzielę zamierza wystąpić w zawodach w Lahti.

33-letni Ahonen w 2009 r. wrócił do sportu po rocznej przerwie. Jego celem było zdobycie w Vancouver medalu olimpijskiego, którego nie miał w swoim dorobku. Start w Kanadzie nie był jednak udany - na skoczni normalnej w Whistler zajął czwarte miejsce, a na dużej po pierwszej serii był 16. i z udziału w finale zrezygnował. Nie wystąpił również w konkursie drużynowym.

Po powrocie z igrzysk szczegółowe badania wykazały u niego naderwanie więzadła i lekki uraz łąkotki. Po tygodniowej rehabilitacji wznowił treningi i w marcu wystartował w mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Planicy, gdzie zajął 27. miejsce. W maju okazało się, że uraz łąkotki nie został całkowicie wyleczony i niezbędny będzie zabieg chirurgiczny, któremu poddał się na początku czerwca.