Agnieszka Radwańska wciąż bez straty seta na turnieju w Sydney. Polka wygrała w drugiej rundzie z Niemką Andreą Petković 7:5, 6:4. Jej kolejną rywalką będzie Dunka Caroline Wozniacki.

W pierwszej rundzie Radwańska nie miała litości dla swojej siostry Uli - oddała jej tylko dwa gemy i bez kłopotów awansowała w 1/8. Tu czekało ją większe wyzwanie, bo Niemka Andrea Petković to znacznie lepsza zawodniczka. Polka potwierdziła jednak, że jest obecnie w świetnej formie. Choć spotkanie było zacięte, to Radwańska wygrała w dwóch setach: do 5 i 4.

W ćwierćfinale znów czeka ją niemal przyjacielski pojedynek. Radwańska zagra ze swoją przyjaciółką, Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. Liderka światowego rankingu w poprzedniej rundzie w trzech setach pokonała Słowaczkę Dominikę Cibulkovą.

W rywalizacji panów trudny mecz przed Łukaszem Kubotem. W nocy z wtorku na środę Polak zagra z jednym z faworytów zbliżającego się Australian Open, Argentyńczykiem Juanem Martinem del Potro.