Ponad rok po śmierci Davida Bowiego na jaw wychodzą szokujące informacje na temat jego bogatego życia seksualnego. Na rynku ukazała się nowa biografia ikony rocka. Według autora książki, piosenkarz miał uprawiać seks z fankami, które miały zaledwie 13 lat. Odmówił natomiast współżycia z "ciepłym jeszcze martwym ciałem".

David Bowie zmarł w styczniu 2016 roku, zaledwie trzy dni po tym, jak ukazał się jego album "Blackstar" i dwa dni po tym, jak obchodził 69. urodziny. Tylko jego najbliżsi wiedzieli, że od miesięcy zmagał się z nowotworem.

Teraz, jak pisze brytyjski "The Sun", ukazała się nowa biografia piosenkarza "David Bowie: A Life". Autorem książki jest Dylan Jones. Ujawnia on nowe szczegóły dotyczące co najmniej barwnego życia seksualnego gwiazdora.

David Bowie uprawiał seks z mężczyznami, w trójkątach, seks grupowy, lubił też zapraszać innych, żeby oglądali go w trakcie kopulacji.

Według autora książki, pewnego dnia zaproponowano mu współżycie z "martwym, ciepłym ciałem". Odmówił.

W wywiadach David Bowie chętnie mówił o tym, że w latach 70. i 80. ubiegłego wieku przez jego łóżko przewinęły się setki, jeśli nie tysiące kobiet. Autor jego nowej biografii twierdzi, że wśród jego kochanek były 13- i 14-letnie fanki, które zapraszał za kulisy sceny i do garderoby.

Były też znane osoby. Bowie miał romans zarówno z liderem Rolling Stones Mickiem Jaggerem, jak i z jego żoną Bianką. Wśród jego kochanek wymienia się aktorki Elizabeth Taylor i Susan Sarandon, Olę Hudson, matkę Slasha - gitarzysty Guns ‘N Roses, czy Oonę - wdowę po Charliem Chaplinie.

 (j.)