Czego naprawdę pragną mężczyźni? Komedia "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" pokazuje, że życie współczesnych mężczyzn wcale nie jest takie proste. Film 26 lutego pojawi się w kinach w całej Polsce. 23 lutego odbędzie się uroczysta premiera w Krakowie, a dwa dni później w Warszawie. "Po przeczytaniu scenariusza od razu wiedziałam, że nadszedł czas, by zagrać w polskim filmie. Jest świetnie napisany, świeży i interesujący" - mówi grająca jedną z głównych ról Alicja Bachleda-Curuś. Ten film jest dla widzów od 15 lat.


Filmowego partnera Bachledy-Curuś gra Mikołaj Roznerski. Jego Tomasz ma na pierwszy rzut oka idealne życie. Świetnie radzi sobie jako pracownik agencji reklamowej i szykuje się do ślubu z piękną Basią, z którą jest związany od szkoły podstawowej. Ale ta poukładana rzeczywistość zaczyna go przytłaczać. A zmiana ma związek z piękną kobietą, przyszłą aktorką. "Mamy tu historie proste i skomplikowane, są świetne dialogi (...) To jest mądra komedia, która pokazuje słabości facetów i obala mity superbohaterów" - mówi w RMF FM aktor. "Kobiety myślą, że wiedzą dużo o facetach, ale chyba tak nie jest" - dodaje. Pytany o to, czego mężczyźni nie wiedzą o kobietach mówi z uśmiechem "Kobiety nas ciągle zaskakują, ale to jest piękne".

Zbigniew Zamachowski gra Ricky'ego, starą gwiazdę polskiej muzyki rozrywkowej. Dla niektórych jest kwintesencją tandety, ale cieszy się ogromną popularnością. Szczerze wierzy w swój talent i jest przekonany, że wszyscy biorą go i jego disco-polo na poważnie. "Dość głęboko wlazłem w to i starałem się nagrać wszystkie utwory z muzycznym zaangażowaniem" - mówi w RMF FM Zamachowski. "Śpiewam m.in "Hymn emigranta", napisany przez Piotrka Wereśniaka. I jest to tak dobre, że trochę obawiam się, że wiele osób odbierze to wprost" - aktor dodaje też, że bardzo pomogły mu kostiumy "kolorowego, lubiącego się stroić pawia".  Pytany przeze mnie o atmosferę na planie odpowiada "Nie przesadziliśmy z ubawem, ale przy takiej robocie pewien rodzaj dystansu i poczucia humoru są niezbędne" - podkreśla w rozmowie z RMF FM aktor.

Ten film to siedem różnych historii, które się ze sobą przeplatają, siedem różnych spojrzeń na mężczyzn, ich relacje i związki. W obsadzie komedii są też Maciej Zakościelny, Paweł Domagała, Aleksandra Hamkało, Leszek Lichota, Dominika Kluźniak i Piotr Głowacki

Beztroskiemu Filipowi (Paweł Domagała) nie wiedzie się zawodowo, ale nie przejmuje się tym, co będzie jutro. Gdy straci kolejną pracę, Zosia (Aleksandra Hamkało), z którą spotyka się od trzech miesięcy, oznajmi mu, że jest w ciąży. Dopiero wtedy przekona się, czym jest podejmowanie ważnych decyzji. Z kolei jego przyjacielowi Tomaszowi (Mikołaj Roznerski) wszystko się udaje - jest cenionym pracownikiem agencji reklamowej i planuje ślub z piękną narzeczoną Basią (Alicja Bachleda-Curuś). Coraz częściej zastanawia się jednak, czy chce spędzić przyszłość u jej boku.Gdy pozna seksowną blondynkę Monikę (Joanna Opozda), będzie musiał zdecydować, na czym mu najbardziej zależy. Czy dokona dobrego wyboru? Producent muzyczny i playboy Kordian (Maciej Zakościelny) pozornie ma wszystko, czego pragnie każdy facet: jeździ sportowym samochodem, mieszka w apartamencie, uwielbiają go kobiety. Ale czy jest szczęśliwy? Do myślenia da mu spotkanie z Rickym (Zbigniew Zamachowski), gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej. Ten ekscentryczny artysta - mimo że cieszy się ogromną popularnością - jest samotny. Najbardziej pragnie mieć prawdziwego przyjaciela i w tej roli upatrzył sobie Kordiana. Tylko, czy to będzie odwzajemniona przyjaźń? Stefan (Leszek Lichota), weteran wojny w Afganistanie, po powrocie do kraju nie radzi sobie z emocjami. Żona Julia (Dominik Kluźniak) coraz trudniej znosi jego wybuchy agresji, zwłaszcza że chce mieć u boku wrażliwego i spokojnego mężczyznę, który będzie wzorem do naśladowania dla jej kilkuletniego synka Olka (Feliks Matecki). Takim człowiekiem jest Jarosław (Piotr Głowacki), inspektor sanepidu, usilnie poszukujący w życiu miłości. Sprawia wrażenie nieporadnego i wstydliwego, ale to odpowiedzialny i wrażliwy facet. Tylko czy jakaś kobieta to w końcu dostrzeże?

Film o mężczyznach wyreżyserowała Kinga Lewińska, scenariusz napisali Piotr Wereśniak i Kacper Szymański, a autorem zdjęć jest Jarosław Żamojda. Produkcją zajęli się Tadeusz Lampka i Piotr Wereśniak z MTL Maxfilm. Muzykę napisała Sylwia Grzeszczak.

Premierę "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" zaplanowano na 26 lutego.

(MKam)