​Jak co roku Tatrzański Park Narodowy organizuje Lawinowe ABC. W ramach akcji na Kalatówkach działa otwarte Lawinowe Centrum Treningowe PZU, gdzie może przyjść każdy i z pomocą własnego zestawu lawinowego potrenować poszukiwanie zasypanych pod śniegiem.

W każdy weekend w godzinach 9:00-14:00 dyżuruje ratownik TOPR Tomek Wojciechowski, który bezpłatnie pożycza sprzęt lawinowy na czas treningu oraz tłumaczy, jak zachować się w przypadku zejścia lawiny.

W ramach akcji odbywają się spotkania on-line (webinary) w czwartki o 19:00, które prowadzą ratownicy TOPR. Na spotkaniu, które odbędzie się 9 lutego, Grzegorz Kubicki opowie o psach lawinowych, a 16 lutego Łukasz Kowalczyk powie, czym różnią się raki od raczków. Webinary są dostępne na stronach Tatrzańskiego Parku Narodowego na Facebooku i YouTube.

Cała akcja zakończy się III Ogólnopolskim turniejem wiedzy o turystyce lawinowej, w którym będzie można wygrać atrakcyjne nagrody, m.in.: detektor lawinowy, nocleg w Schronisku Górskim PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich dla dwóch osób.