Most Szczytnicki we Wrocławiu jest już przejezdny. Był przez kilka godzin we wtorek zamknięty z powodu rozszczelnienia gazociągu.

Przed 18:00 policja potwierdziła, że Most Szczytnicki został otwarty. Przeprawa była nieprzejezdna przez kilka godzin - w tym w czasie komunikacyjnego szczytu. Spowodowało to ogromne utrudnienia.

Na ul. Grunwaldzkiej, al. Mickiewicza i al. Kochanowskiego tworzyły się olbrzymie korki. Wprowadzono zmiany w kursowaniu autobusów.

Powodem było rozszczelnienie gazociągu. Ewakuowano 27 osób. Na miejscu pojawiło się pogotowie gazowe, straż pożarna i policja, która zorganizowała objazdy.

Kto uszkodził gazociąg?

Jak podało wrocławskie MPK - gazociąg uszkodzono podczas przewiertu związanego z siecią ciepłowniczą. Nie miało to związku z prowadzonym przez przewoźnika przy moście remontem torowiska.

Dzisiejsza sytuacja opóźni jednak jego oddanie do użytku. To przez brak możliwości wylania betonu, czyli jednego z kluczowych etapów remontu - podaje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Prace nie zakończą się w planowanym terminie, czyli 17 grudnia. Według wstępnych szacunków stanie się to tydzień później.