Wrocławska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Wojciecha K. Mężczyna został oskarżony o pozbawienie życia w zamiarze bezpośrednim swojej żony Weroniki C.-K. Jak ustalono - w nocy z 16 na 17 sierpnia 2021 roku została ona siłą wyrzucona przez balkon mieszkania na drugim piętrze. Doznała urazów wielonarządowych, w tym złamania kości czaszki. Kobieta zginęła na miejscu.

Z ustaleń prokuratury wynika, że między małżonkami dochodziło wielokrotnie do kłótni. Oskarżony od wielu lat nadużywał alkoholu, pod wpływem którego stawał się agresywny. W rodzinie były prowadzone niebieskie karty i odnotowywano interwencje policji związane z agresywnym zachowaniem mężczyzny.

W komunikacie napisano, że w nocy z 16 na 17 sierpnia 2021 roku w trakcie awantury domowej, mężczyzna przeciągnął żonę na balkon, podniósł ją obiema rękoma, przełożył przez balkon i wyrzucił z drugiego piętra. Wezwane na miejsce służby ratunkowe i policja, pomimo podjętej akcji ratunkowej, nie zdołały uratować kobiety.

Podczas zatrzymania oskarżony miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak informuje prokuratura - w wyniku analizy zabezpieczonych w sprawie śladów i przedmiotów na miejscu zdarzenia, a także dowodów ze źródeł osobowych i opinii kryminalistycznych biegli przeprowadzili obrazowanie miejsca zdarzenia z zastosowaniem technologii 2 i 3D i poddali analizie alternatywne wersje przebiegu zdarzenia.

W obszernej analizie materiału dowodowego biegli wykluczyli możliwość samodzielnego skoku lub zsunięcia się pokrzywdzonej z balkonu. Z największym prawdopodobieństwem stwierdzili, że pokrzywdzona została wyrzucona poprzez przekolebkowanie przez barierę balkonu - informuje prok. Małgorzata Dziewońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Oskarżonemu grozi kara dożywotniego więzienia.