Od poniedziałku, 5 grudnia, tramwaje linii nr 3, 10 i 20 wrócą na swoje stałe trasy. Znów będą dojeżdżać na wrocławskie osiedle Leśnica. MPK zakończyło tam inwestycję.

Od 22 października - czyli od rozpoczęcia prac na pętli Leśnica - wrocławskie tramwaje linii nr 3, 10 i 20 kursowały zmienioną trasą. Kończyły kurs na osiedlu Pilczyce. Od poniedziałku, 5 grudnia, powrócą na swoje stałe trasy i znów dojadą na osiedle Leśnica.

Zakończyliśmy remont w terminie i święty Mikołaj przyjedzie 6 grudnia do Leśnicy naszym niebieskim tramwajem. Dziękujemy mieszkańcom za cierpliwość, a torowcom za wykonaną pracę - mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

W ramach remontu na pętli MPK wymieniło 1,2 km torów. Część torowiska będzie zazieleniona, reszta nawierzchni jest z betonu. Dzięki zamontowanej smarownicy torowej, tramwaje na łukach pętli będą przemieszczać się ciszej - podaje przewoźnik w komunikacie.  

To ważna inwestycja dla mieszkańców, ale też dla MPK, ponieważ stan torowiska na pętli w Leśnicy był opłakany, co w ostatnich latach skutkowało wieloma wykolejeniami - dodaje prezes.

Łączny koszt wszystkich przeprowadzonych prac to ponad 11,6 mln zł.