Wołowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który najpierw usiłował włamać się do miejscowego szpitala, a gdy nie osiągnął zamierzonego celu, dokonał kradzieży radiostacji z jednej z karetek pogotowia. 60-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu do 10 lat więzienia.

Zatrzymany to 60-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego. Jak ustalili śledczy, sprawca usiłował dostać się do budynku Szpitala Powiatowego w Wołowie. Z uwagi na brak możliwości pokonania zabezpieczeń nie osiągał jednak swojego celu.

Nie zrażając się tym, przeszedł do zaparkowanego w pobliżu ambulansu, który jak się okazało, nie miał zamkniętych drzwi. Mężczyzna, po dostaniu się do wnętrza pojazdu, zabrał z niego radiostację. Policjanci, biorąc pod uwagę społeczną szkodliwość dokonanej kradzieży, błyskawicznie ustalili sprawcę tych czynów - przekazał mł. asp. Janusz Rosa z KPP w Wołowie.

60-latek został zatrzymany, a radiostacja potrzebna do działań ratowniczych wróciła do karetki pogotowia.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów dokonania kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna, za swoje występki odpowie teraz przed sądem - dodał Rosa.

60-latkowi grozi do 10 lat więzienia.