Jest trzeci podejrzany o brutalne zabójstwo mężczyzny na Nowym Świecie w Warszawie. Sąd właśnie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Dawida Mirkowskiego i wystawił za nim list gończy. Jak ustalił nieoficjalnie dziennikarz RMF FM, to zawodnik kickboxingu. W branżowym mediach określany był jako jeden z największych talentów młodego pokolenia sportowców w tej dyscyplinie.

W sprawie tej zbrodni z nocy z 8 na 9 maja poszukiwanych jest już trzech młodych mężczyzn.

Dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada informuje, że ostatni z ustalonych podejrzanych to 24-letni mieszkaniec Warszawy. Jak się dowiedział, był pierwszym z mężczyzn, którego wizerunek zaraz po zabójstwie opublikowali policjanci. W ustaleniu jego tożsamości pomogły informacje, które wtedy zaczęły napływać do śledczych.

Krzysztof Zasada ustalił nieoficjalnie, że to zawodnik kickboxingu. W branżowym mediach opisywany jest jako jeden z największych talentów młodego pokolenia sportowców w tej dyscyplinie.

Na zawodowym ringu występował od 16. roku życia, karierę rozpoczął więc 8 lat temu. 

Podobnie jak dwaj pozostali jest podejrzany o dokonanie zabójstwa.

Bójka w centrum Warszawy

W nocy z 8 na 9 maja na Nowym Świecie doszło do bójki. Ranny mężczyzna zdołał jeszcze wejść do jednego ze sklepów. Obsługa wezwała policję i pogotowie. Poszkodowanego nie udało się uratować.

Wiadomo, że 29-letnia ofiara napastników miała trzy rany kłute klatki piersiowej. Trwa weryfikacja, czy mężczyzna zginął od ciosów jednym narzędziem, czy może kilkoma.

W poniedziałek policjanci na podstawie listu gończego opublikowali wizerunki dwóch mężczyzn, którzy również są podejrzewani o zabójstwo na Nowym Świecie. To 23-letni Sebastian Włodarczyk oraz 27-letni Łukasz Goławski. Obaj też są mieszkańcami Warszawy.

Policja prosi o kontakt każdego, kto może wiedzieć, gdzie mogą przebywać poszukiwani. "Ostrzega się, że za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5" - zaznacza. Śledczy zapewniają pełną anonimowość.

"Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112" - zaapelowali policjanci.

Opracowanie: