W jeziorku w parku Szczęśliwickim w Warszawie znaleziono zwłoki młodej kobiety. Z kolei w okolicy mostu Siekierkowskiego przewróciła się żaglówka z dwoma żeglarzami na pokładzie.

"Doszło do tragedii na Jeziorku Szczęśliwickim w Warszawie. Utonęła w nim 30-letnia kobieta. Na miejscu jest Zespół Ratownictwa Medycznego, strażacy oraz policjanci" - poinformowała na Facebooku Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego "Meditrans" w Warszawie.

Mł. bryg. Artur Kamiński ze stołecznej straży pożarnej potwierdził to zdarzenie, a jednocześnie przekazał, że w sobotę doszło do groźnej sytuacji na Wiśle.

W okolicy mostu Siekierkowskiego przewróciła się żaglówka. Dwie osoby - starszy mężczyzna i młody chłopak zostali podjęci przez inne łódki - powiedział strażak. Zaznaczył, że  żaglówka płynęła w stronę mostu.

Nasze działania polegały na przechwyceniu jej i postawieniu. Następnie przetransportowaliśmy dwóch mężczyzn do portu, gdzie udzielono im pomocy medycznej - dodał strażak.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało, że w piątek utonęła jedna osoba. Od 1 kwietnia 2024 roku Komenda Główna Policji odnotowała 77 utonięć, z czego 8 na Mazowszu.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.