Piłkarskie mistrzostwa Europy rozpoczęte! Na początek - ceremonia otwarcia. UEFA - podczas pokazu - uhonorowała zmarłego w styczniu wybitnego niemieckiego zawodnika, trenera i działacza Franza Beckenbauera.

Kulminacyjnym punktem ceremoni otwarcia było wprowadzenie na murawę flag krajów uczestniczących w mistrzostwach i pokaz pirotechniczny. Na potrzeby pokazu wokół boiska zostało ustawionych i odpalonych 60 sztucznych ogni. Były też świece dymne w różnych kolorach. 

Zaprezentowana też została oficjalna piosenka mistrzostw Europy.

UEFA uhonorowała Beckenbauera

UEFA podczas ceremonii otwarcia uhonorowała zmarłego w styczniu wybitnego niemieckiego zawodnika, trenera i działacza Franza Beckenbauera.

Główne trofeum mistrzostw Starego Kontynentu - Puchar Henri Delaunaya - wniosła na stadion żona Beckenbauera - Heidi, a towarzyszyli jej kapitanowie mistrzowskich drużyn niemieckich z ME Bernard Dietz i Juergen Klinsmann.

Beckenbauer, uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii, legenda niemieckiego futbolu, jako kapitan poprowadził reprezentację do triumfu w mistrzostwach Europy 1972 i mundialu dwa lata później. Z kolei w 1990 roku triumfował w mistrzostwach świata w roli trenera.