46-letni mężczyzna utonął w rejonie niestrzeżonej plaży we Władysławowie - przekazała RMF FM asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Jak podała KPP w Pucku, około godziny 12:30 w piątek dyżurny policji otrzymał informację o utonięciu mężczyzny. Do zdarzenia doszło w rejonie niestrzeżonej plaży we Władysławowie.

Przebywający na plaży turyści wyciągnęli z wody 46-letniego mężczyznę. Mimo natychmiastowej reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować - przekazała asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Interwencje Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa

Wybrzeże przyciągnęło w długi weekend wiele wypoczywających osób, ale na plażach brakuje ratowników

Każda z dzisiejszych akcji ratunkowych zaczynała się od spontanicznych reakcji plażowiczów. Takich działań było dziś więcej.

Z kolei w Stegnie Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa uratowała 38-latkę i jej 12-letnią córkę, które topiły się w morzu. Kobiecie udzielono pomocy medycznej, stan dziecka był dobry. Oprócz nich w Stegnie uratowano jeszcze trzy inne osoby. 

Dopiero 15 czerwca oficjalnie rusza sezon kąpielowy. Wtedy na plażach - ale tylko w niektórych miejscach - pojawią się pierwsi ratownicy. W tym momencie nie ma nawet centymetra strzeżonej plaży.

Kąpiel może się okazać dziś dużym ryzykiem także z powodów pogody. Wieje dość silny wiatr, są wysokie fale, a morze nie zdążyło się jeszcze ogrzać. Gdybyśmy dziś dyżurowali, na kąpieliskach najpewniej wisiałyby czerwone flagi - ocenia w rozmowie z RMF FM Maciej Dziubich - doświadczony ratownik i prezes sopockiego WOPR-u.