Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Szczecinie przekazało ostrzeżenie drugiego stopnia o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej - poinformował gdański magistrat. Alert obowiązuje do godz. 20:00.

Ostrzeżenie drugiego stopnia o sztormie obowiązuje w niedzielę od godz. 12 do godz. 20 we wschodniej części strefy brzegowej - od latarni Rozewie do wschodniej granicy państwa.

Synoptycy podają, że w tym czasie będzie wiał wiatr zachodni o sile 6 do 7 stopni w skali Beauforta, a w porywach osiągający 8 do 9 w skali w Beauforta.

Pogodowe alerty wydano też dla całej północnej Polski w pasie od Świnoujścia i Trójmiasta po Suwałki. 

Z kolei na wschodzie i południu Polski IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami.

Poniedziałek fatalny w pogodzie

Jak informują synoptycy poniedziałek w pogodzie zapowiada się fatalnie. 

W całym kraju, oprócz północnego wschodu ma być pochmurno z opadami deszczu. Na północnym wschodzie więcej słońca i bez opadów, natomiast na krańcach południowych w poniedziałek spodziewane są burze z opadami deszczu od 20 do 25 mm. 

Niezależnie od burz również tam mogą być intensywniejsze opady, szczególnie w województwie podkarpackim i tam również może być około 15 do 20 mm deszczu. 

W poniedziałek na termometrach zobaczymy od 8 stopni, a nawet miejscami 7 na wybrzeżu do 12/13 stopni w centrum kraju.

Najcieplejsze będą krańce południowo-wschodnie, gdzie temperatura może jeszcze osiągnąć 21 stopni. Wiatr na przeważającym obszarze kraju zachodni i południowo-zachodni. W Małopolsce i Podkarpaciu w kierunku północno-wschodnim.