Rusza remont odcinka al. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Chodzi o fragment od ul. Kołobrzeskiej do ul. Derdowskiego. Niestety oznacza to utrudnienia dla kierowców na głównej arterii w mieście.

W poniedziałek (8 sierpnia) w godzinach porannych zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na al. Grunwaldzkiej. Obowiązywać będzie na wysokości wieżowców przy al. Grunwaldzkiej 411 i na odcinku od skrzyżowania z ul. Kołobrzeską do wysokości ul. Derdowskiego.

Droga w miejscach prowadzonych prac będzie zwężona do dwóch pasów, wyłączony z ruchu będzie prawy pas.

Prace modernizacyjne będą polegały na wymianie nawierzchni jezdni, zjazdów, zatok postojowych oraz wpustów kanalizacji deszczowej.

Remont wiąże się z utrudnieniami nie tylko dla kierowców, ale też dla podróżujących komunikacją miejską. Przystanek "Biblioteka Główna UG 01" zostanie przesunięty o około 20 metrów w stronę Sopotu. Natomiast przystanek "Hala Olivia" przy ul. Kołobrzeskiej zostanie wyłączony z funkcjonowania.

Modernizacja al. Grunwaldzkiej ma kosztować ponad 3,2 mln złotych.

Wprowadzona w poniedziałek organizacja będzie obowiązywać co najmniej do końca sierpnia, a remont całkowicie zakończyć się ma pod koniec października.


Autor: Stanisław Pawłowski