W kartuskim oknie życia pozostawiono noworodka. Dziewczynka została przewieziona do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach. Jest zdrowa.

Jak poinformowała policja  Kartuzach ( Pomorskie) dziewczynka została pozostawiona w oknie życia w niedzielę ok. godz. 16.00.

Zrobiłyśmy wszystko zgodnie z procedurami - mówiła  jedna z sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a'Paulo w Kartuzach. Dziewczynka miała dwa dni. Była otulona, zaopiekowana - podkreśliła i dodała, że siostry zmieniły pieluszkę i zadzwoniły do odpowiednich służb.


Oficer prasowa kartuskiej policji podkreśliła, że dziewczynka została przewieziona do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach, gdzie ją przebadano. Według informacji lekarzy noworodek jest zdrowy.


Osoba, która zostawiła dziecko w specjalnym oknie, nie naraziła niemowlaka na niebezpieczeństwo, w związku z tym pod względem prawnym nic jej nie grozi.

Okno życia działa w Kartuzach od 2013 r. Znajduje się przy ul. Gdańskiej 12. Dziewczynka znaleziona w niedzielę to drugie dziecko, które tam pozostawiono.