Hitem okazała się propozycja zwiedzania stadionu Pogoni Szczecin z przewodnikiem turystycznym. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie rozeszły się w nieco ponad godzinę. W zakamarki przebudowanego stadionu szczęśliwcy zajrzą w przyszłym tygodniu.

Internetowa rejestracja na zwiedzanie stadionu w asyście przewodnika zakończyła się chwilę po 10.00. To w godzinę od rozpoczęcia zapisów. Wszystkie wejściówki rozeszły się błyskawicznie. 

Osoby, którym udało się zarejestrować, otrzymają do końca dnia na podany podczas rejestracji adres e-mail, informację z potwierdzeniem, że są zapisani na wydarzenie - mówi Piotr Zieliński, rzecznik miasta do spraw inwestycji.

Podczas spacerów z przewodnikiem Tomaszem Wieczorkiem, będzie można usłyszeć kilka ciekawostek oraz zajrzeć na nową Trybunę Północną, w tym do pomieszczeń komentatorskich, pomieszczenia spikera, lóż VIP czy szatni zawodników. Zwiedzający przez chwilę znajdą się również na płycie głównego boiska.

Uczestnicy spaceru na pamiątkę wydarzenia otrzymają drobny upominek. Będzie to przygotowany specjalnie na tę okazję plakat ze stadionem w roli głównej, którego autorem jest Tomasz Panek - znany szczeciński grafik i rysownik. Plakat będzie wyprodukowany w limitowanej liczbie oraz w formie różnorodnych gadżetów.

Spacery odbywać się będą przez trzy dni, tj. 27, 28 i 29 września w trzech turach o godzinie 17:00, 18:00 i 19:00.