W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę szykują się duże zmiany w organizacji ruchu w rejonie Węzła Granitowa w Szczecinie. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia.

Jak poinformował Piotr Zieliński, rzecznik prasowy do spraw inwestycji w Urzędzie Miasta w Szczecinie, w piątek 27 maja po porannym szczycie komunikacyjnym rozpoczną się prace przy wykonywaniu najazdów oraz warstwy ścieralnej na Moście Gryfitów. 

Prace będą prowadzone przy zachowaniu ruchu

Ruch w kierunku wyjazdowym z miasta będzie się odbywał po Moście Gryfitów jednym pasem, natomiast ruch w stronę centrum Szczecina po nowo wybudowanym moście, również jednym pasem. Prace związane z wykonywaniem nawierzchni oraz najazdów potrwają kilka dni - przekazał Piotr Zieliński. 

W sobotę 28 maja około godziny 9:00 rano zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Floriana Krygiera i Granitowej. Przestanie funkcjonować skrzyżowanie z ruchem okrężnym, wprowadzone w ramach tymczasowej organizacji ruchu w okresie robót budowlanych. 

Załączony zostanie program świateł żółtych migających wraz z wprowadzeniem docelowej organizacji ruchu w tym oznakowania pionowego i poziomego zarówno wlotów podporządkowanych jak i na relacjach głównych. Z kolei w niedzielę 29 maja około godziny 9:00 rano, załączony zostanie program świateł kolorowych. Kierowców prosimy o zachowanie uwagi - dodaje Piotr Zieliński. 

Wprowadzenie stałej organizacji ruchu i puszczenie go nowym mostem nie oznacza zakończenia robót budowlanych. Wykonawca realizuje ostatnie prace porządkowe i wykończeniowe. 

Szczegóły realizowanej inwestycji

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych, oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, kanalizacji deszczowej, oświetlenia, ekranów akustycznych.

 

Opracowanie: