Zmienia się limit zakupu węgla w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej. Do tej pory klient indywidualny mógł kupić 3 tony. Teraz będzie mógł kupić o tonę węgla mniej. Może jednak uzupełnić swoje zakupy... miałem.

O zmianie limitów zakupu węgla Polska Grupa Górnicza poinformowała na swoim profilu na Facebooku. Z informacji wynika, że od dziś łączny limit zakupów w sklepie PGG wynosi 5 ton. Każdy klient indywidualny może w ramach tego limitu kupić maksymalnie 2 tony węgla opałowego, a pozostałą część czyli 3 tony może wykorzystać kupując miał.

Odrębne sesje sprzedażowe dla miału

W ubiegłym tygodniu PGG wprowadziła odrębne sesje sprzedażowe dla miału węglowego. Odbywają się one w poniedziałki, środy i piątki.

PGG zapowiada, że podczas każdej poniedziałkowej, środowej i piątkowej sesji zakupowej w ofercie będzie ok. 30 tys. ton miału węglowego dla gospodarstw domowych. Będzie on sprzedawany luzem oraz konfekcjonowany w opakowaniach typu big-bag o wadze 1 tony.

Ze względów logistycznych odbioru zakupionego przez klientów miału węglowego z kopalń dokonują wyłącznie przewoźnicy KDW.

Miał węglowy nie cieszy się dużym zainteresowaniem

Węgiel w formie ekogroszku, groszku, orzecha czy kostki można kupić tylko we wtorki i czwartki. Jak do tej pory miał nie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Podczas piątkowej sesji PGG skierowała do sprzedaży w e-sklepie 40 tys. ton miału węglowego. Klienci wykupili tylko jedną czwartą zapasów.

Opracowanie: