Makabrycznego odkrycia dokonano w Radzionkowie. Do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że udusił kobietę poznaną w autobusie kilka godzin wcześniej.

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM, po godzinie 16 po zgłoszeniu na numer alarmowy, w jednym z mieszkań w Radzionkowie (pow. tarnogórski, woj. śląskie) znaleziono zwłoki młodej kobiety zawinięte w folię i spryskane pianą.

Wcześniej na numer 112 zgłosił się mężczyzna, prawdopodobnie 19-letni Mateusz H., który poinformował, że udusił kobietę poznaną w autobusie kilka godzin wcześniej. Zapowiedział, że chce popełnić samobójstwo.

Uciekł z miejsca zbrodni przed przybyciem patrolu. Trwają poszukiwania mężczyzny.

Śląska policja wyjaśnia okoliczności śmierci kobiety, której zwłoki odkryto w sobotę po południu w mieszkaniu przy ul. Kuzaja w Radzionkowie. Śledczy zabezpieczają ślady w mieszkaniu, gdzie znaleziono zwłoki.

Mogę potwierdzić, że zostały ujawnione zwłoki kobiety w mieszkaniu. Trwają cały czas intensywne czynności policjantów i prokuratora na miejscu zdarzenia. Te czynności mają ustalić przyczynę śmierci kobiety i wszelkie szczegóły - powiedziała nam rzeczniczka śląskiej policji kom. Sabina Chyra-Giereś.

Tożsamość kobiety nie jest znana. Trwa dopiero ustalanie, kim była. Rzeczniczka śląskiej policji przekazała nam, że "jest to młoda kobieta".

Opracowanie: