24-letnia kobieta zginęła na przejściu dla pieszych w Żorach, druga 38-letnia została ranna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, obie prowadziły rowery, kiedy uderzył w nie samochód, który nie zatrzymał się przed przejściem.

Do wypadku doszło w rejonie skrzyżowania Obwodnicy Północnej i ul. Wygoda.

Do potrącenia dwóch kobiet, przeprowadzających rowery przez przejście dla pieszych w Żorach doszło, gdy kierowca volvo omijał stojącą przed pasami ciężarówkę - wynika ze wstępnych ustaleń policji. Na miejscu zginęła 24-latka.

Mł. asp. Marcin Leśniak z żorskiej policji powiedział, że do wypadku doszło w czwartek rano na oznakowanym przejściu dla pieszych na Obwodnicy Północnej, w rejonie skrzyżowania z ul. Wygoda. To droga jednojezdniowa, dwukierunkowa.

"Ciężarówka nie jechała. Stała przed przejściem dla pieszych"


"Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym zatrzymał się przed przejściem. W tej samej chwili kierujący volvo 35-latek jadący od strony autostrady ominął ciężarówkę i uderzył w dwie piesze, przeprowadzające przez przejście dla pieszych rowery" - tłumaczył policjant. W tym przypadku nie można mówić o wyprzedzaniu, a właśnie o manewrze omijania - ciężarówka już nie jechała, ale stała przed przejściem dla pieszych - podkreśla funkcjonariusz.

38-latka, która została ranna, trafiła do szpitala. Młodsza z kobiet mimo reanimacji poniosła śmierć na miejscu. Kierowca volvo po wypadku zatrzymał się i wezwał pomoc. Nie był pod wpływem alkoholu. "Trwają czynności z udziałem tego mężczyzny" - powiedział Leśniak.

Odcinek Obwodnicy Północnej od ronda Rowieńskiego do ronda Kradziejówka wciąż jest zablokowany. Kierowcy są prowadzeni objazdem drogami lokalnymi - ul. Rybnicką i Armii Krajowej. Na miejscu wciąż pracują policjanci, był tam też prokurator.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.