​Niecodzienne zadanie dla śląskich policjantów. Chodzi o ewentualne zdobycie... mebli, które mogłoby być wykorzystywane przez policję. Pod listem w tej sprawie podpisał się wiceszef śląskiej komendy.

Chodzi o szafy, biurka oraz krzesła. Te starsze są już częściowo zużyte, a w policyjnych jednostkach regionu przybywa etatów. Dodatkowo trzeba się też liczyć z ograniczeniami budżetowymi, dlatego pojawiło się pytanie czy wspomnianych mebli, poza oczywiście kupowaniem, nie można również zdobyć np. przez darowiznę od instytucji, które z policją współpracują. 

To np. sądy, prokuratura, wojsko, strażacy czy samorządy.

Chodzi o meble, które tam nie są już potrzebne, ale ciągle nadają się do użycia. W urzędzie w Sosnowcu reporter RMF FM usłyszał, że każdy, kto o taką pomoc poprosi, również policja, jeśli będzie to możliwe, może liczyć na wsparcie. 

Wszelkie szczegóły policjanci mają przekazywać do wydziału zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej w Katowicach do piątku.

(...) W związku ze zwiększeniem stanów etatowych jednostek policji woj. śląskiego a także wyeksploatowaniem części asortymentu kwaterunkowego - zaistniała konieczność pilnego zakupu lub pozyskania, w głównej mierze szaf ubraniowych biurek pracowniczych oraz krzeseł (...) - to fragment listu, który trafił do sląskich policjantów od wiceszefa komendy.

Oto pełna treść listu.