Od wieczora trwa policyjna obława za 24-latkiem podejrzanym o dwa zabójstwa w powiecie międzychodzkim w Wielkopolsce. Nie żyją 22-letni mężczyzna i 45-letnia kobieta.

Wczoraj w miejscowości Muchocin wybuchł pożar w jednym z mieszkań. Po ugaszeniu okazało się, że było to podpalenie. W mieszkaniu mundurowi znaleźli ciało 22-latka. Według naszych nieoficjalnych informacji śledczy odkryli na zwłokach rany kłute.

Wiadomo, że sprawca po wznieceniu ognia zabrał samochód ofiary i uciekł. Wkrótce policja otrzymała zgłoszenie o drugim zabójstwie. W Międzychodzie w swoim mieszkaniu została zamordowana 45-letnia kobieta.

Policja o obie zbrodnie podejrzewa właśnie 24-latka. Trwa obława za mężczyzną. Wiadomo, że wieczorem porzucił skradziony samochód w lesie niedaleko Międzychodu.

Według wstępnych ustaleń policji, ofiary nie były ze sobą powiązane. Mogły znać sprawcę.

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak potwierdził informacje podawane przez lokalne media, że poszukiwany przebywał wcześniej w szpitalu psychiatrycznym. Nie zbiegł z niego, po prostu skończył się tam jego pobyt i kilka dni temu opuścił placówkę - zaznaczył Borowiak.

Rzecznik wielkopolskiej policji zaznaczył, że dla dobra prowadzonych działań nie poda szczegółów dotyczących poszukiwań. Jeżeli są prowadzone działania pościgowe, to nie podaje się ani liczby biorących w nich udział policjantów, ani gdzie się one odbywają, chyba, że jest to konieczne, albo ważne. Ale na ten moment dowodzący akcją nie ujawniają gdzie ten pościg jest prowadzony - podkreślił.