Policjanci ze Swarzędza odzyskali kupioną dla ukraińskich żołnierzy lunetę, utraconą w podmiejskim autobusie. Sprzęt optyczny przywłaszczyła 73-latka, która przyznała się do winy.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji, zdarzenie miało miejsce w kwietniu. Do policjantów ze Swarzędza zgłosiła się obywatelka Ukrainy, która poinformowała o utracie specjalistycznego sprzętu optycznego o wartości ok. 17 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w podmiejskim autobusie jadącym do Poznania; ktoś zabrał pozostawiony bez dozoru bagaż z cenną zawartością.

Obywatelka Ukrainy była członkinią stowarzyszenia, które zakupiło lunetę teleskopową do broni palnej dla walczących z okupantem ukraińskich żołnierzy. Zajmujący się sprawą policjanci ustali, że lunetę przywłaszczyła starsza kobieta, która wysiadła z autobusu na poznańskiej Śródce - podała Liszczyńska.

Dodała, że w namierzeniu sprawcy pomocny okazał się m.in. monitoring zainstalowany w pojeździe. Policjanci ustalili, że sprzęt optyczny zabrała 73-letnia mieszkanka Swarzędza; przeszukali jej mieszkanie i znaleźli utraconą lunetę.

Podejrzana nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania. Usłyszała zarzut przywłaszczenia, przyznała się do winy. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.