​Ok. 16 godzin czekają w niedzielę kierowcy tirów na wyjazd z Polski do Ukrainy przez przejście graniczne w Dorohusku (Lubelskie). W kolejce stoi 350 pojazdów - poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Lublinie. W Hrebennem odprawy na wyjeździe z kraju odbywają się na bieżąco.

Rzecznik IAS w Lublinie Michał Deruś przekazał, że na przejściu w Dorohusku po ukraińskiej stronie znajduje się ok. 330 pojazdów ciężarowych do kontroli weterynaryjnej, tj. 14 godzin oczekiwania

Na kierunku wywozowym z Polski oczekuje ok. 350 pojazdów ciężarowych. Szacunkowy czas oczekiwania to 16 godzin - uzupełnił Michał Deruś.

Na przejściu w Hrebennem po polskiej stronie granicy nie ma kolejek, tiry odprawiane są na bieżąco. Na wjazd do Polski z Ukrainy czeka ok. 300 pojazdów, co oznacza 25 godzin postoju.

Natomiast na przejściach z Ukrainą w Zosinie i Dołhobyczowie, gdzie odprawiane są pojazdy o masie do 7,5 t, ruch w obu kierunkach odbywa się na bieżąco.

Ostatniej doby funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na towarowych przejściach granicznych w woj. lubelskim odprawili 3,7 tys. pojazdów ciężarowych i 3,8 tys. samochodów osobowych - przekazał Deruś.

Polsko-ukraińska granica w woj. lubelskim liczy 296 km. 

W regionie są cztery drogowe przejścia graniczne z Ukrainą oraz dwa przejścia kolejowe (Dorohusk, Hrubieszów). W zeszłym roku ponad 7,1 mln osób przekroczyło polsko-ukraińską granicę na przejściach w woj. lubelskim, z czego 4 mln odprawiono na wjeździe do Polski.