W Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu otwarto zmodernizowany Oddział Neurologii z Pododdziałem Udarowym. Do dyspozycji pacjentów jest 60 łóżek, a w leczeniu stosowane będą wysokospecjalistyczne procedury.

Oficjalne otwarcie oddziału odbyło się dzisiaj, ale jak informuje portal zamosc.naszemiasto.pl pacjenci są już przyjmowani. I chwalą to sobie. Choruję na cukrzycę. Dopadł mnie także udar - opowiadał portalowi Marek Łoś z okolic Hrubieszowa, który jest leczony w zmodernizowanej "neurologii". Gdy zabrała mnie karetka, dowiedziałem się, że wiozą mnie do szpitala "papieskiego" w Zamościu. Leczyłem się tam wcześniej i byłem z tego zadowolony. Ten nowy oddział jest jednak po prostu z górnej półki.

Modernizacja Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym kosztowała ponad 7 mln 917 tys. zł. Szpital wydał na ten cel ponad 628 tys. zł. Około 5 mln 329 mln zł zostało dołożonych z budżetu państwa, a 1 mln 960 tys. zł - z budżetu województwa lubelskiego.

Po modernizacji możliwa jest kompleksowa opieka nad chorymi i stosowanie wysokospecjalistycznych procedur w leczeniu pacjentów.