Jak informowały służby graniczne i celne, od jutra na drogowym przejściu granicznym Dorohusk-Jagodzin zawieszony zostanie ruch osobowy. Ma to na celu zwiększenie i usprawnienie odpraw ciężarówek w związku z transportem produktów z Ukrainy.

Od 27 czerwca na drogowym przejściu granicznym Dorohusk - Jagodzin zawieszony zostaje ruch osobowy. Odprawa graniczna prowadzona będzie wyłącznie wobec pojazdów ciężarowych oraz czasowo regularnych połączeń autobusowych. Prosimy osoby przekraczające granicę państwową środkami transportu o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 7,5 tony o kierowanie się na inne przejścia graniczne: Zosin, Hrebenne i Dołhobyczów - przekazał rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś.

Kierowcy blokowali trasę

W Wólce Okopskiej, sześć kilometrów od drogowego przejścia granicznego z Ukrainą przez około godzinę zablokowana była droga na przejściu dla pieszych przez osoby, które poruszają się pojazdami sprowadzanymi na Ukrainę. Protestujący, według swojego uznania, przepuszczali wybrane pojazdy - poinformował rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Dariusz Sienicki.

Protest zakończył się po godz. 13.

Obecnie w kolejce na wyjazd z Polski przez przejście graniczne w Dorohusku oczekuje 2 tys. samochodów osobowych i ok. 500 ciężarówek. Kolejka wynosi ok. 36 km.