Przez miesiąc nieprzejezdna będzie droga wojewódzka nr 816 w Kuzawce (Lubelskie) między Sławatyczami a Hanną - poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie. W piątek po intensywnych opadach deszczu w jezdni powstała kilkumetrowa wyrwa. Objazd wyznaczono przez miejscowość Janówka.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek w miejscowości Kuzawka (pow. włodawski) w wyniku intensywnych opadów deszczu. Jak podawały służby, woda spływająca z pól przez przepust drogowy w kierunku Bugu, wymyła ten przepust i część drogi z gruntem na odcinku ok. 5 metrów.

W jezdni powstała wyrwa zajmująca całą szerokość drogi i trasa na tym odcinku została zablokowana.

„Przerwana została droga wojewódzka nr 816 oraz zniszczeniu uległ przepust o średnicy 150 cm” – dodał rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Kamil Jakubowski.

Wyjaśnił, że pierwszym etapem naprawy zniszczeń będzie ich ocena, przeprowadzona w poniedziałek przez odpowiednich specjalistów branży drogowej. „Ze względu na to, że jest to sytuacja nadzwyczajna, wszystkie prace powinny zakończyć się w ciągu niecałego miesiąca” – poinformował rzecznik.

Z powodu powstałej na jezdni wyrwy droga wojewódzka nr 816 (tzw. nadbużanka) między Sławatyczami a Hanną jest nieprzejezdna

Kierowcy powinni kierować się na objazd przez miejscowość Janówka.