Synoptycy wydali ostrzeżenie przed nawałnicami w Lubelskiem. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad regionem możliwe są burze z gradem. Ostrzeżenie dotyczy kilku powiatów.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem obowiązuje od 12.30 w powiatach: biłgorajskim, chełmskim, hrubieszowskim, krasnostawskim, tomaszowskim, zamojskim. 

"Z zachodu na wschód przemieszczają się burze, które są krótkotrwałe, ale miejscami mogą towarzyszyć im silniejsze opady deszczu do około 15 mm/h i drobny grad. Porywy wiatru nie powinny przekraczać 60 km/h. W najbliższym czasie możliwy jest dalszy rozwój krótkotrwałych burz o podobnym natężeniu" - można przeczytać w komunikacie IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Niedziela pochmurna z przelotnymi opadami deszczu

Jak przekazała Dorota Pacocha z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, niedziela będzie dniem stosunkowo chłodnym, jak na tę porę roku.

Dzisiaj zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Najwyższe sumy spodziewane na Wybrzeżu Wschodnim i Kujawach, do spodziewamy się do 20 milimetrów opadu. Na północy i południowym wschodzie kraju lokalnie wystąpią burze i możliwy jest w nich grad.  Temperatura maksymalna wyniesie  od 17 stopni Celsjusza na północnym wschodzie   do 21 stopni na północy i południu kraju. W rejonach podgórskich termometry wskażą około 14 stopni. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu silny, okresami porywisty - powiedziała Dorota Pacocha.

Noc pochmurna z przelotnymi, słabymi opadami deszczu. Lokalnie, zwłaszcza na północy kraju i na Kujawach, w pierwszych godzinach nocnych zanikające burze. Wysoko w Tatrach spadnie deszcz ze śniegiem i śnieg.  Temperatura minimalna od 6 stopni w rejonach podgórskich, na przeważającym obszarze od 9 do 12, do 16 na Wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, zachodni i północno zachodni. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągać do 60 km/h.