Dwie osoby - 18-latka i 21-latek - zginęły w wypadku, do którego doszło po północy z piątku na sobotę w miejscowości Róża Podgórna w pow. łukowskim (Lubelskie). Troje pasażerów trafiło do szpitali. Według ustaleń policji, kierujący samochodem miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek poinformował, że do wypadku doszło po północy z piątku na sobotę w miejscowości Róża Podgórna w gminie Stoczek Łukowski. 

21-letni kierujący samochodem na drodze powiatowej w terenie zabudowanym - w rejonie skrzyżowania - najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego samochód uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie odbił się od ogrodzenia doprowadzając do dachowania pojazdu - przekazał rzecznik lubelskiej policji. 

Samochodem podróżowało łącznie pięć osób. Dwoje pasażerów 21-latek z gminy Stoczek Łukowski i 18-latka z gminy Domanice w woj. mazowieckim ponieśli śmierć na miejscu. Pozostałych trzech mężczyzn w wieku 21 lat zostało przewiezionych do szpitali w Siedlcach i Łukowie. 

Według ustaleń policji kierujący samochodem miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.