Sprawcy pobicia 18-latka z Białej Podlaskiej zatrzymani i tymczasowo aresztowani. Napastnicy bili i kopali leżącego na ziemi chłopaka. Zatrzymany 17-latek i jego 20-letni kompan odpowiedzą za pobicie i usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. W ręce policjantów wpadł również 23-latek, który nagrywał całe zdarzenie.

W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiło się nagranie przedstawiające moment pobicia młodego chłopaka. Dwaj sprawcy bili i kopali po całym ciele leżącego na ziemi nastolatka. Po tym jeden z agresorów na niego skoczył.

Policjantom udało się dotrzeć do pokrzywdzonego. Okazało się, że to 18-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Ustalili również personalia napastników, a także osobę, która nagrała całe zajście.

Bialscy kryminalni zatrzymali 17-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego oraz 20-latka z gminy Biała Podlaska podejrzanych o pobicie nastolatka.

Pierwszy z nich został doprowadzony z ośrodka, w którym obecnie przebywał, natomiast 20-latek próbował uniknąć odpowiedzialności, ukrywając się przed mundurowymi po doniesieniach medialnych. W weekend prokurator Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej przedstawił mężczyznom zarzuty. Odpowiadać będą za pobicie oraz usiłowanie wymuszenia rozbójniczego.

Jak informuje reporter RMF FM Krzysztof Kot, najbardziej agresywny - zdaniem policji - był 17-latek.

Zatrzymany został również mężczyzna, który nagrywał zdarzenie. 23-latek podejrzany jest o utrudnianie postępowania karnego oraz zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych. Podczas zatrzymania mężczyzna szczuł policjantów psami. Uszkodził również telefon z nagraniem.

Wobec całej trójki bialski sąd zastosował tymczasowy areszt. 17 i 20-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia, natomiast w przypadku 23-latka kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.