Stypendia do 12 tys. zł, super akademiki, a nawet mieszkanie na cały rok akademicki - tak przedstawia się w skrócie największy program stypendialny w Polsce - "Młodzi w Łodzi". Miasto przeznacza na wsparcie młodych talentów 1 milion 300 tys. zł.

Rozpoczyna się rekrutacja w największym programie stypendialnym w Polsce - "Młodzi w Łodzi". A w nim wsparcie, które wynosi od 9 do 12 tys. zł, świetnie wyposażone akademiki oraz mieszkanie na cały rok akademicki.

Z początkiem października, rozpoczyna się rekrutacja do programu "Młodzi w Łodzi" - zapowiada wiceprezydent Łodzi - Adam Pustelnik. Generatorem rozwoju naszego miasta jest  wiedza, energia, zaangażowanie i kreatywność mieszkańców, szczególnie studentów. Z myślą o nich Łódź wspólnie z Partnerami - firmami z Łodzi i regionu realizuje program stypendialny "Młodzi w Łodzi".

W ramach programu "Młodzi w Łodzi" przewidziane są m.in.: praktyki i staże u najlepszych łódzkich pracodawców, program stypendialny dla olimpijczyków oraz program stypendiów fundowanych przez łódzkich pracodawców, bezpłatne szkolenia czy Dni Otwarte w łódzkich firmach.

Łódź posiada szeroką i zintegrowaną ofertę dla studentów. Renomowane uczelnie, wyjątkowe kierunki studiów oraz unikalny w skali kraju program "Młodzi w Łodzi" - to główne atuty miasta.

W roku akademickim 2023/2024, 70 fundatorów oferuje studentom:

  • prawie 130 stypendiów o wartości od 9 tys. do nawet 12 tys. zł,
  • 14 miejsc w akademikach, w tym w akademiku BASECAMP o wartości 18 tys. 900 zł,
  • bezpłatny najem mieszkania na cały rok akademicki w inwestycji LifeSpot,
  • kurs języka angielskiego
  • kurs Microsoft z certyfikatem z zakresu Chmury Azure
  • kurs Transformacja procesów biznesowych
  • bezpłatny semestr nauki na wybranych studiach w WSB Merito.

Rekrutacja do programów stypendialnych poszczególnych pracodawców będzie trwała od 1 do 27 października 2023 r.

Regulaminy poszczególnych programów stypendialnych oraz formularze wniosków aplikacyjnych będzie można znaleźć już 1 października 2023 r. na stronie www.mlodziwlodzi.pl.

W przypadku pytań należy się kontaktować się z Biurem Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Łodzi, tel. 42 638 59 28 lub 506 665 029, e-mail: mlodziwlodzi@mlodziwlodzi.pl.  

W dotychczasowych edycjach programu stypendialnego "Młodzi w Łodzi" łódzcy pracodawcy ufundowali łącznie 407 stypendiów finansowych dla najlepszych studentów, sfinansowali miejsca w domu studenckim dla 64 studentów, a z dodatkowych kursów języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, japońskiego oraz IT skorzystało 420 osób. 

Opracowanie: