Czystki w krakowskich prokuraturach. Jak dowiedział się reporter RMF FM, zmiany na stanowiskach sięgają zastępców szefów prokuratur rejonowych. To ewenement w skali całego kraju.

Jak dowiedział się reporter RMF FM, dotąd stanowiska straciło 12 z 14 prokuratorów rejonowych. Zmiana nie nastąpiła jedynie w Wieliczce oraz - z przyczyn osobistych - w Oświęcimiu - tam nowy szef ma być do końca września. 

Nowo mianowani prokuratorzy rejonowi już zaczęli wymieniać swych zastępców. Rozmówcy RMF FM zwracają uwagę na fakt, że zmiany kadrowe w prokuraturach po wyborach są rzeczą naturalną. Nie pamiętają jednak, by gdziekolwiek w kraju były aż tak głębokie i dotykały najniższych szczebli. 

Co ciekawe - żaden z odwołanych szefów rejonów nie uzyskał uzasadnienia decyzji przełożonych. Reporter RMF FM zapytał o te uzasadnienia w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie. W oficjalnej odpowiedzi napisano, że zmiany kadrowe nie będą komentowane bo "ich dokonanie związane jest z realizacją zadań służbowych określonych przez kierownictwo". Ma to oznaczać, że każdy szef dowolnie dobiera sobie współpracowników.