Policjanci zatrzymali 30-latka podejrzewanego o zaatakowanie nożem kierowcy biskupa Roberta Chrząszcza. Do ataku doszło w niedzielę po południu na terenie przylegającym do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Myślenicach.

Kilkukrotnie ugodzony kierowca hierarchy trafił do szpitala. Konieczna była operacja. "Kierowca bp. Roberta Chrząszcza jest otoczony opieką w szpitalu w Myślenicach. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Dziękujemy Ratownikom, Lekarzom i Policji za sprawne i życzliwe działanie. Dziękujemy też za wszystkie modlitwy za pana Sławomira i prosimy o dalsze modlitewne wsparcie" - poinformowała w niedzielę późnym wieczorem Archidiecezja Krakowska.

Jak się dowiedzieliśmy, biskupowi Chrząszczowi nic się nie stało. Napastnik - 30-letni mieszkaniec Myślenic - został wieczorem zatrzymany przez dzielnicowego 2 km od miejsca ataku. Policjant zauważył mężczyznę, gdy ten szedł poboczem ulicy. 

30-latek trafił do myślenickiej komendy policji, gdzie będą przeprowadzane czynności z jego udziałem. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.