"Gdybyśmy wygrali po raz trzeci, to byłoby coś nowego, jeżeli chodzi o naszą scenę polityczną" - powiedział w Bielsku-Białej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Dodał, że partie polityczne mogą rządzić długo, jeśli spełniają określone wymogi.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział podczas o spotkania z mieszkańcami Bielsku-Białej, że "do tej pory w Polsce nikt trzech wyborów po kolei nie wygrał".

Gdybyśmy wygrali po raz trzeci, to wtedy, jeżeli chodzi o naszą scenę polityczną, to byłoby to coś nowego - stwierdził.

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że spojrzawszy na praktykę europejską, to jest coś zupełnie normalnego - "takie trzy-, cztero-, a nawet pięciokrotne zwycięstwa się zdarzają".

Rekordzistą Europy w okresie powojennym, jeżeli chodzi o zajmowanie stanowiska premiera, mówię tutaj oczywiście o systemach demokratycznych, był (Tage - przyp. red.) Erlander ze Szwecji, zajmował swoje stanowisko z maleńką przerwą, przez 20 lat - przypomniał Kaczyński.

Jak zaznaczył lider PiS, "partie polityczne mogą rządzić naprawdę długo, ale pod jednym warunkiem, że spełniają pewne wymogi".

Prezes PiS o bezrobociu: Zostało przez nas przezwyciężone

Lider PiS uważa, że rządowi "udało się, w trudnych okolicznościach, zlikwidować bezrobocie". Podkreślił, że obecnie stopa bezrobocia wynosi 5 proc. Jak zastrzegł, te 5 proc. wynika z "najbardziej niekorzystnego sposobu liczenia". 

Gdybyśmy liczyli tym sposobem, który był przyjęty w Polsce, to znaczy liczą się tylko ci, którzy rzeczywiście poszukują pracy, to byśmy mieli to bezrobocie znacznie mniejsze niż 5 proc.(...) czyli naprawdę bardzo niskie - dodał.

Ta bardzo ciężka choroba (bezrobocie - przyp. red.) - ciężka także w wymiarze ekonomicznym, nie tylko w wymiarze indywidualnych losów ludzi, ale także w wymiarze ekonomii jako całości - została jakoś przezwyciężona - ocenił Kaczyński.