Wicemistrz świata w lotach z 2016 roku Kenneth Gangnes ogłosił zakończenie kariery. 29-letniego skoczka prześladowały problemy zdrowotne. Rok temu po raz czwarty zerwał więzadła w kolanie.

Gangnesa zabrakło w kadrze Norwegii na początku sezonu 2018/19, ale do końca walczył o miejsce w drużynie. Na przeszkodzie stanęła jednak kontuzja uda.

Kiedy nogi nie są w stu procentach zdrowe, to po prostu nie ma sensu. Nie udało się nawet ustalić przyczyny moich ostatnich problemów - a czasami miałem problem ze zwykłym wchodzeniem po schodach - przyznał skoczek.

Długo myślałem o tej decyzji, nie przespałem wielu nocy. Myślę, że to słuszny krok, nawet jeśli jest bardzo bolesny. Skoki wypełniały moje życie przez blisko 25 lat - podkreślił.

Poza srebrnym medalem MŚ 2016 w lotach narciarskich Kenneth Gangnes ma w dorobku również złoto tej imprezy wywalczone w drużynie.

W konkursach Pucharu Świata 9-krotnie stawał na podium, w tym raz na jego najwyższym stopniu: w grudniu 2015 roku w Lillehammer. Wszystkie te wyniki zanotował zresztą właśnie w najlepszym w swej karierze sezonie: 2015/16. Zamknął go na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.


Opracowanie: